فعالیت بیش از 320 هیئت ورزشی در ایلام / تکمیل طرح‌های ورزشی سرعت می‌گیرد

0

مهرداد جنگلی

معاون توسعه امور ورزش، ورزش و جوانان استان از فعالیت بیش از 320 هیئت ورزشی در ایلام خبر داد و گفت: تعداد  قابل توجهی از ورزشکاران به صورت خودجوش و بدون عضویت در هیچ هیئتی در این عرصه فعالیت دارند.

«مهرداد جنگلی» با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا، منطقه ایلام با بیان اینکه 44 هیئت ورزشی استان در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: بیش از 320 هیئت ورزشی در سطح استان فعالیت دارند که در مجموع 14 هزار نفر ورزشکار سازمان یافته را در خود جای داده‌اند و البته تعداد قابل توجهی از ورزشکاران نیز به صورت خودجوش در میادین ورزشی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: استعدادهای فوق‌العاده و بسیار مستعدی در اکثر رشته‌های ورزشی در استان وجود دارد که نمونه آنها را می‌توان در رشته‌های دوومیدانی، فوتبال، هاکی، جانبازان، جودو، وزنه‌برداری، تیراندازی، بدنسازی و پرورش اندام، کونگ‌فو، کاراته، تکواندو و ووشو مشاهده کرد که ملی پوشانی از استان ایلام در این رشته‌ها در تیم ملی حضور دارند.

معاون توسعه امور ورزش استان با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های استعدادیابی در نقاط مختلف استان در حال انجام بوده و در بخش سخت‌افزاری نیز به دنبال تکمیل طرح‌های ورزشی هستیم، خاطر نشان کرد: یکی از طرح‌های مهم در دستور کار تکمیل استادیوم 15 هزار نفری عدالت شهر ایلام است که با بهره‌برداری از آن سرانه فضای ورزشی ما را افزایش خواهد داد.

جنگلی ادامه داد: استاندارد جهانی در حوزه سرانه ورزشی بیش از 1.5 متر مربع بوده و با معیارها و استانداردهای جهانی فاصله داریم ولی بدون شک با بهره‌برداری از استادیوم عدالت تا پایان سال جاری و سایر پروژه‌های ورزشی در سطح استان سرانه ورزشی ارتقاء خواهد یافت.

وی با بیان اینکه امکانات لازم برای ورزش در شهرستان‌های استان با توجه به نیاز ورزشکاران به اندازه لازم وجود دارد، گفت: باید گفت که این امکانات کافی نیست و در هر شهرستان با در نظر گرفتن اعتبارات ورزشی آنها امکاناتی فراهم شده که ارتقاء این امکانات در برنامه سال جاری دیده شده است.

معاون توسعه امور ورزش استان به ایجاد زیرساخت‌ها و انجام فعالیت‌های ورزشی در روستاها اشاره و عنوان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص توسعه بیشتر ورزش همگانی و اهمیت آن، ما نیز در راستای انجام این فرامین و بخشنامه‌های وزارتی، ورزش در بعد همگانی را تقویت کرده‌ایم که می‌توان به برگزاری پیاده‌روی‌های خانوادگی در تمام شهرستان‌ها اشاره کرد.

جنگلی تصریح کرد: ورزش همگانی باید در سطح جامعه نهادینه شود که احساس می‌کنم از این لحاظ نیز موفق عمل کرده‌ایم چرا که ورزش همگانی سلامت جامعه را به همراه دارد و در همین راستا با شهرداری هماهنگی‌های لازم برای گسترش ورزش همگانی در پارک‌ها را انجام داده‌ایم.

وی با بیان اینکه ورزش همگانی در پارک‌ها فعال بوده و به صورت سازمان یافته و خودجوش این فعالیت مهم در حال انجام است، تاکید کرد: استادیوم تختی شهر ایلام نیز برای عموم در دسترس است که در راستای توسعه ورزش همگانی و ارتقای سلامت جامعه جاده تندرستی نیز در دستور کار قرار دارد که با تکمیل استادیوم 15 هزار نفری عدالت این جاده نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون توسعه امور ورزش استان اضافه کرد: فعالیت بانوان در استادیوم تختی از 6 صبح تا 5 عصر است که در سالن‌های ورزشی نشاط، 7 تیر، هلال احمر و سالن تکواندو نیز بانوان حضور دارند و باید گفت که علاوه بر فضاهای ورزشی دولتی، اماکن خصوصی نیز برای تمرین و فعالیت بانوان در ایلام وجود دارد.

جنگلی به انعقاد تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش استان در زمینه استعدادیابی در مدارس، همکاری‌های دو جانبه و استفاده از فضاهای ورزشی اشاره و عنوان کرد: اکثریت مربیان و روسای هیئت‌های ورزشی ما از پرسنل آموزش و پرورش هستند که البته انتخاب این افراد از طریق برگزاری مجمع متشکل از 19 نفر صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه رییس فدراسیون یا نماینده آن، مدیر کل ورزش و جوانان استان، رییس یا سرپرست هیئت، نایب رییس هیئت، 2 نفر مربی، 2 نفر داور، 3 نفر ورزشکار، 2 باشگاه و 5 هیئت شهرستانی فعال از اعضای مجمع انتخاب روسای هیئت‌های ورزشی هستند، اظهار کرد: اداره کل ورزش و جوانان تنها یک رای در انتخابات مجامع دارد ولی در حوزه نظارت بر انتخابات تمام وظایف بر عهده اداره است.

یک نظر دهید