۲۰۰ اثر تاریخی شهرستان چرداول آماده بازدید مهمانان نوروزی

0

مهمانان نوروزی

ایلام-فرماندار شهرستان چرداول گفت‌: این شهرستان با داشتن ۲۰۰ اثر تاریخی که ۱۱۴ اثر آن در فهرست آثار ملی کشور ثبت ‌شده آماده استقبال از گردشگران است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فرمانداری چرداول، پرویز کولانی با بیان اینکه ایام نوروز فرصتی مناسب برای معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان چرداول است، افزود: چرداول قطب گردشگری استان ایلام است.

کولانی جایگاه این شهرستان را در بین شهرستان‌های استان خاص و استراتژیک عنوان و تصریح کرد: شهرستان چرداول در مسیر جاده کربلا با سه ورودی اصلی قلاجه، حمیل و پل سیمره به‌ عنوان دروازه استان ایلام به روی عتبات عالیات مطرح‌ شده است تا نقش مهمی در توسعه استان ایفا کند.

فرماندار چرداول تأکید کرد: با توجه به پتانسیل بالای شهرستان چرداول در تعداد آثار باستانی، مناطق بکر، دیدنی در کنار آب و هوایی چهار فصل، میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان می‌تواند این منطقه از استان را به ‌عنوان یکی از مناطق اصلی هدف گردشگری معرفی کند.

قلعه والی کهره در هلیلان، آتشکده موشکان، پل تاریخی باریکه، قلعه سام، تفرجگاه کوران بزان، بانکول، تنگه زنجیره علیا، چریور آسمان آباد و تنگ قیر ازمهمترین آثار باستانی و جاذبه‌های گردشگری این شهرستان است.

یک نظر دهید