حضور اعضای کمیته اطلاع‌رسانی انجمن معتادان گمنام ایلام در ایسنا

0

کمیته

اعضای کمیته اطلاع‌رسانی انجمن معتادان گمنام در ایلام با حضور در ایسنا از امید به بازگشت کسانی گفتند که در دام اعتیاد غوطه‌ور هستند.

اینان نمایندگان انجمن معتادان گمنام NA یک انجمن خودگردان و غیرانتفاعی متشکل از زنان و مردانى است که مشکل اصلی آن‌ها اعتیاد به مواد مخدر بوده است. اعضای معتادان گمنام به‌طور مرتب گردهم می‌آیند تا با کمک و حمایت یکدیگر از اعتیادشان پاک‌شده و بهبودی خود را حفظ کنند. قدم معتادان گمنام یک برنامه پرهیز کامل از هرگونه ماده مخدر است که تنها شرط عضویت در آن تمایل به ترک اعتیاد است. برنامه بهبودی انجمن معتادان گمنام از اصولی بسیار ساده و عملی تشکیل‌شده است که هر معتاد می‌تواند به صورت روزانه، آن‌ها را در زندگی جدید و بدون اعتیاد خود به کار ببرد.

انجمن معتادان گمنام هیچ شرط و شروطى ندارد، به هیچ سازمانى وابسته نیست، هیچ حق عضویتى ندارد و با هیچ سازمان سیاسى، مذهبى و یا انتظامى در ارتباط نیست. انجمن معتادان گمنام به‌هیچ‌عنوان تحت نظارت اشخاص یا سازمان‌های غیر مرتبط نبوده و همه معتادانی که تمایل به پاک شدن از اعتیادشان داشته باشند می‌توانند بدون در نظر گرفتن سن، نژاد، جنسیت و یا اعتقادات مذهبی به صورت کاملاً گمنام و رایگان در آن شرکت کنند. انجمن معتادان گمنام بدون تمرکز بر روی ماده تأثیرگذار بر ذهن و یا ماده اعتیادآور خاصی، بر بهبودی از اعتیاد تمرکز نموده و بهبودی از اعتیاد را به همه معتادان جهان پیشنهاد می‌نماید.

انجمن معتادان گمنام NA در سال 1332 توسط افرادی که خود زمانی در چنگال اعتیاد گرفتار بودند بنیان‌گذاری شد.

نمایندگان این انجمن در استان ایلام از سال 1386 فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

یکی از این افراد گفت: انجمن در قالب برگزاری جلسات با حضور معتادان پاک‌شده و کسانی که می‌خواهند مصرف مواد را ترک کنند اقدام به گفتاردرمانی و در اختیار گذاشتن تجربیات افراد پاک‌شده به افرادی که می‌خواهند پاک شوند کمک می‌کنند.

عضو دیگر این انجمن در استان خاطرنشان کرد:  در این انجمن پزشک و دارو وجود ندارد و معتادان نجات‌یافته به دیگران می‌آموزند چگونه وارد زندگی شوند و تاکنون این انجمن در عملکرد و روش خود موفق بوده و کسانی که عضو این انجمن شدند جواب گرفتند و هم‌اکنون این انجمن در استان با 31 گروه، 1500 نفر عضو دارد و در قالب 191 جلسه مداوم هفتگی فعالیت می‌کند و درب این گروه برای کسانی که می‌خواهند برای ترک اراده کنند باز است.

یک عضو دیگر از عضو کمیته اطلاع‌رسانی این انجمن نیز گفت: تلاش‌های زیادی کردم برای ترک اعتیادم و با وجود هزینه پولی و مالی اما جواب نگرفتم تا با این انجمن آشنا شدم که با گفتاردرمانی و در اختیار گذاشتن تجربیات افراد پاک‌شده بدون هزینه 5 سال پیش موفق شدم و هم‌اکنون این گروه را دوست دارم.

وی بابیان اینکه اعتیاد زمینه دیگر آسیب‌ها را در فرد فراهم می‌کند تصریح کرد: نجات یک معتاد درواقع نجات یک خانواده و جامعه است و در این انجمن بدون هیچ هزینه‌ای با انتقال تجربیات افراد پاک‌شده به فرد کمک می‌شود و بر اساس آنچه من تجربه کردم نوع رفتار و گفتار در ترک معتاد بسیار تأثیرگذار است.

این عضو انجمن خاطرنشان کرد: 9 سال پیش با کمک این انجمن توانستم پاک شوم.

و اما شرط عضویت در انجمن:

هر شخصی که تمایل به قطع مصرف مواد مخدر دارد، می‌تواند عضو انجمن معتادان گمنام شود و هر معتادی بدون در نظر گرفتن نوع مواد مخدر مصرفی، نژاد، عقیده، وضع مالی، سن و جنسیت می‌تواند به این انجمن بپیوندد

یک نظر دهید