امید بستن به آمریکا پس از برجام عین ناکامی است

0

محمد نقی لطفی

ایلام– امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه امید بستن به آمریکا پس از برجام عین ناامیدی و ناکامی است، گفت: رونق اقتصادی و بهبودی وضع معیشتی بعد از توافق هسته ای حاصل نشده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمد نقی لطفی در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با شعار امید در انتخابات پیروز شدند و مقصود آنان از امید گشایش رونق اقتصادی و بهبودی وضع معیشتی بعد از توافق هسته ای بود که شعار دولت هم از آغاز مذاکرات و اجرایی شدن برجام معادله برد – برد بود.

وی بیان داشت: اساسا منظور معامله برد – برد با طرف های غربی به ویژه آمریکا لغو همه تحریم های ظالمانه و احقاق حقوق ملت بزرگ ایران است، متاسفانه با اجرای برجام و پایبندی نظام اسلامی به تعهدات خود حتی فراتر از تعهدات، بدعهدی ها و رفتار زشت آمریکایی ها و خلف وعده آنها نه تنها بردی برای ملت ایران نداشت بلکه باخت بسیار سنگین برای ایران و پیروزی بسیار بزرگ برای آمریکایی ها رقم خورد.

حجت الاسلام لطفی عنوان کرد: اما برد رژیم آمریکا متوقف کردن فعالیت های هسته ایی، حفظ ساختار تحریم ها، اعمال تحریم های جدید، گستاخی، بی شرمی و زور گویی مقامات آمریکایی نسبت به ملت ایران و صدها مورد دیگر دستآورد برجام است.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی با نادیده گرفتن واقعیات میدانی نمی خواهند بپذیرند که توافق هسته ای هیچکدام از خواسته های به حق ملت و مطالبات رهبری تحقق پیدا نکرد و حتی برخی از مقامات می گویند وقتی که تحریم ها علیه ایران رفع نشده چرا ایران به برجام پایبند باقی مانده است؟

وی تصریح کرد: بالاخره منظور و هدف آمریکایی ها از برد در برجام تغییر رفتار ایران مبنی بر به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و عدم حمایت از جریان مقاومت و برچیده شدن فعالیت های دفاعی به ویژه رزمایش موشکی و در نهایت سقوط نظام اسلامی است.

امام جمعه ایلام بیان داشت: البته آمریکایی ها اذعان داشتند رویای تغییر رفتار ایران بر اساس خواسته های آنان تعبیر نخواهد شد و رهبری و ملت شجاع و با بصیرت ایران اجازه نفوذ فرهنگی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی است، نخواهد داد و در این نبرد بزرگ اقتصادی و سیاسی پیروزی نهایی از آن ملت ایران است.

حجت الاسلام لطفی توجه به تولیدات داخلی و اقتصاد داخلی را در مقابل سیاسی کاری آمریکایی ها خواستار شد و گفت: هرجا به توانمندی های داخلی و جوانان داخل کشور توجه شده در بحرانهای مختلف ۳۷ سال از نظام مقدس جمهوری اسلامی سربلند بوده ایم.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی در دو سال گذشته یکی از اصلی ترین سیاست های ارائه شده از سوی رهبر معظم انقلاب بوده که اجرای موفقیت آمیز این سیاست منوط به همدلی و تعامل دولتمردان، مجلس و مردم است.

امام جمعه ایلام با اشاره به ۱۱ شعبان سالروز ولادت با سعادت حضرت علی اکبر و روز جوان است، گفت: امام حسین فرزندش علی اکبر را شبیه ترین مردم در خلقت و آفرینش اخلاق و صفات روحی، آداب اجتماعی به رسول اعظم معرفی کرد، درباره شخصیت علی اکبر براساس نقل تاریخ نگاران او جوانی خوش سیما، خوش زبان و شجاع بود. او از جدش رسول الله اخلاق، پارسایی، عبادت خالصانه و شجاعت و رزمندگی را از امام علی علیه السلام به ارث برده و جامع کمالات و محاسن بود.

وی گفت: روز جوان حضرت علی اکبر بهترین الگو و اسوه در ابعاد مختلف برای نسل جوان عزیز کشور ما ایران است، ایمان و اخلاق زهد و پارسایی جاد و فداکاری بصیرت و ولایت مداری حضرت علی اکبر بهترین و زیباترین الگو برای جوانان عزیز است.

امام جمعه ایلام با اشاره به ۱۵ شعبان میلاد مسعود حضرت بقیه الله اعظم ولی دوران و آخرین حجت پروردگار، افزود: استحکام و تقویت باور و ایمان به مهدویت و اعتقادات دینی پایه افکار اجتماعی و فرهنگی و رفتارهای ماندگار در عرصه زندگی است. از این جهت مادامی که اعتقادات و باورها در جامعه هم چنان ثابت مانده یا روند پویایی و رشد و ارتقای خود را طی کند امکان جلوگیری ارزش های در جامعه وجود خواهد داشت. در واقع باورهای دینی و شناخت معارف اسلامی و مهدویارزش های مهاجم و معارض را در جامعه خنثی می کند.

حجت الاسلام لطفی با اشاره به سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمهشر در عملیات غرور آفرین بیت المقدس روز مقاومت و ایثار و پیروزی، اظهار داشت: آزاد سازی خرمشهر روز پیروزی ملت و نظام بردشمنان کینه توز آمریکا صهیونیسم و حاکمان فاسد و مرتجع منطقه است.

وی ادامه داد: آزادسازی خرمشهر نماد فداکاری و ایثارگری و احیای فرهنگ شهادت طلب رزمندگان ارتش و سپاه و بسیج است. آزاد شدن خرمشهر از اشغال بعثی ها آغاز پیروزی پی در پی و حماسی ملت بزرگ در مصاف با استکبار جهانی و رژیم های فاسد مزدور عرب بود لذا پیروزی ملت ایران در آزاد سازی خرمهشر نقش مهمی در استحکام نظام اسلامی و پیروزی گفتمان انقلاب و امام بر قدرت های جهانی به‌ویژه رژیم مستکبر آمریکا بود.

یک نظر دهید