رقابت تمام شد/ آغاز همکاری مسئولان و نمایندگان برای توسعه ایلام

0

مروارید

ایلام-استاندار ایلام با اشاره به اینکه رقابت در عرصه انتخابات به اتمام رسیده است، گفت: بنده و مجموعه مدیران استان با کمک نمایندگان برای توسعه استان تلاش خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، محمدرضا مروارید در دیدار سلام امینی نماینده منتخب مردم حوزه شمالی ایلام در مجلس دهم شورای اسلامی، ریش سفیدان استان با وی گفت: امیدوارم این انتخاب موجب خیر و برکت برای استان و کشور عزیزمان باشد.

وی، نمایندگی را مقامی ملی دانست که از طریق انتخابات و رأی مردم فعلیت می‌یابد و افزود: نمایندگان مجلس هر یک منتخب حوزه انتخابیه معینی هستند، اما نمایندگی‌ آنان عام و از سوی همه ملت ایران است؛ زیرا بر اساس اصل ۶۷ قانون اساسی، نمایندگان به گونه‌ای سوگند یاد می‌کنند که به معنای نمایندگی از طرف همه مردم کشور است.

مروارید بیان این اصل را به معنای نفی ارتباط نمایندگان با مردم حوزه انتخابیه خود ندانست و اظهار کرد: نمایندگی‌، امری کلی است و نمایندگان هم در حدود اختیاراتی که به گونه فردی به آنها داده شده است و هم در حدود وظایف و اختیاراتشان به گونه گروهی تحت عنوان مجلس شورای اسلامی به وظایف خود عمل می‌کنند.

استاندار ایلام گفت: با بررسی و دقت بیشتر به آراء تمام صندوق های انتخاباتی استان متوجه عمق نفوذ منتخبان در بین مردم استان می شویم؛ به طوری که گاهاً برخی از روستاها حتی از جاده دسترسی مناسب هم برخوردار نیستند اما مشتاقانه در انتخابات شرکت و در تعیین سرنوشت خود دخیل بوده اند.

مروارید افزود: مشخص است که مردم با شناخت، مطالعه و بررسی مواضع و دیدگاه های کاندیداها آراء خود را در صندوق می اندازند.

وضعیت ایلام سفید است

وی به رتبه مناسب استان در انتخابات اخیر از نظر التزام به قانون و مقررات در رده بندی های وزارت کشور اشاره و تصریح کرد: از شب گذشته تاکنون وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور از طریق تماس تلفنی مراتب سپاس خود از مسئولان استانی را اعلام و وضعیت کنونی ایلام در رتبه بندی ها را سفید عنوان کردند.

استاندار ایلام کسب این رتبه در رتبه بندی وزارت کشور را با اهمیت دانست و عنوان کرد: تلاش های استانداری، ستاد انتخابات، مجریان، کاندیداها و اعضای ستادهای انتخاباتی آنها و مجموعه مدیران و برگزار کنندگان انتخابات استان دست به دست هم داد تا شاهد انتخابات پاک، سالم و کم حاشیه ای باشیم.

وی افزود: اگر چه ممکن بود هر یک از مجریان به فرد و یا گرایش خاصی علاقمند بوده باشند اما در عمل این گرایش ها هیچ خلل و یا تاثیری در سرنوشت انتخابات نداشت.

مروارید عملکرد مجموعه برگزار کنندگان انتخابات را سبب اعتماد تمام کاندیداها به مجریان دانست و اظهار کرد: با وجود اینکه در برخی از نقاط استان رقابت بسیار تنگاتنگ و شدید بود اما هیچ کدام ازکاندیداها به عملکرد فرمانداران معترض نبودند.

رقابت تمام شد

استاندار ایلام با بیان اینکه اکنون رقابت ها به اتمام رسیده و از این پس باید شاهد همدلی، همزبانی و همکاری مجموعه مدیران استان باشیم، گفت: قطعاً از طرح، افکار، ایده و برنامه های توسعه محور کاندیداهایی که موفق به راهیابی به مجلس نشده اند استفاده خواهیم کرد.

مروارید گفت: پیشنهادم به نمایندگان منتخب استان این است که بیش از زادگاه خود به فکر ارتباط گیری با سایر نقاط استان باشند زیرا با این کار، مردم سایر شهرستانها احساس خلا نماینده نخواهند داشت.

وی با اشاره به رصد خوب و دقیق مسئولان از سوی مردم گفت: مردم بسیار دقیق و خوب مسائل را رصد می کنند؛ باید پیگیر رفع مشکلات مردم بود زیرا نمایندگانی که در این وادی قدم گذاشته اند اکنون در ذهن و خاطر مردم هستند زیرا با مردم بودن سبب الفت و دوستی بیشتر می شود.

افق نگاه باید وسیع و فراتر از ایل و طایفه باشد

استاندار ایلام با بیان اینکه این دوره تیم خوبی از نمایندگان استان تشکیل شده که هر کدام در رشته خود متخصص و موفق هستند، گفت: در انتخابات طبیعی است که بسیاری از مردم استان به کاندیدای هم قبیله ای خود رای دهند و این موضوع نباید مانع از ارتباط داشتن شان با نماینده های پیروز انتخابات شود زیرا افق نگاه باید وسیع و فراتر از ایل و طایفه باشد.

مروارید، داشتن روحیه تعامل و همراهی را بسیار موثرتر از تخاصم و تقابل دانست و تصریح کرد: یکی از مواردی که همواره به آن باور و اعتقاد داشته ام موضوع تعامل نمایندگان با مجموعه دولت، وزرا، معاونین وزرا و حتی کارشناسان وزارت خانه ها بوده است زیرا حتی اگر مشکلی هم بر سر راه باشد، داشتن روحیه همکاری و تعامل می تواند در این خصوص موثر باشد.

وی گفت: بنده و مجموعه مدیران استان با کمک نمایندگان برای توسعه استان تلاش خواهیم کرد.

هدف سلام امینی از دیدار با استاندار

نماینده منتخب مردم حوزه شمالی استان ایلام نیز در ادامه این دیدارضمن آرزوی موفقیت برای دولت تدبیر و امید، گفت: هدف از این دیدار، عرض خداقوت و خسته نباشید به مجریان و مدیران انتخابات استان است.

سلام امینی به تاثیر مثبت انتخابات در جامعه اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین تاثیرات انتخابات در ایران، تخلیه هیجانات در طول ایام تبلیغات است که همین موضوع موجب ایجاد نشاط و امنیت اجتماعی در جامعه می شود.

نماینده منتخب حوزه شمالی مردم حوزه شمالی استان ایلام به نقش بسیار مثبت و بدون حاشیه مسئولان برگزاری انتخابات استان اشاره کرد و افزود: فارغ از اینکه بنده به مجلس راه یافته ام یا خیر، انصافاً و مسئولان استان ایلام بدون هرگونه پیش داوری و جانب داری انتخابات را برگزار کردند.

وی اعلام به موقع نتایج انتخابات را یکی از نشانه های پاک و شفاف بودن این دوره از انتخابات دانست و تصریح کرد: اگرچه هر انتخاباتی ممکن است حواشی را به همراه داشته باشد اما مدیریت بسیار عالی مسئولان انتخابات سبب شد تا پس از اتمام رای گیری، شاهد بی نظمی نباشیم.

امینی در پایان یکی دیگر از مهمترین دلایل کم بودن حواشی این دوره از انتخابات را مدیریت بسیار مناسب هیجانات جوانان و طرفداران کاندیداها دانست و افزود: هدف از این دیدار خداقوت به برگزار کنندگان انتخابات بود و در آینده نزدیک برای هماهنگی بیشتر با مدیران و مجموعه مدیریتی استان جلساتی را برگزار خواهیم کرد.

یک نظر دهید