اهمیت استفاده از صنایع پوششی در ساخت مسکن

0

برای داشتن فضایی بدون کمترین خطایی مشکل سازیی باید روش های سنتی را کنار گذاشته و همگام با فناوری های روز در عرصه ی معماری و سازه های مدرن گام برداشت و محیط کاری یا محل زندگی خود را با آیتم های روز دنیا یکپارچه کنیم تا بتوانیم از هرگونه احتمال حادثه یا صدمه به اموال خود جلوگیری کنیم یا حداقل از خسارت ممکن بکاهیم. در این بخش از سری اخبار مسکن قصد داریم به بررسی جایگاه صنایع پوششی در مسکن بپردازیم؛ با سازمان مالی همراه باشید.

mali1
عایق رطوبتی بام

عایق رطوبتی بام

برای جلوگیری از نفوذ هرگونه رطوبت از این عایق استفاده می کنند آب یکی از عنصر های مورد نیاز در اجرای عملیات ساختمانی می باشد،  اما این مایه مورد نیاز پس از تمام شدن کار باید به کلی از قسمت های مختلف ساختمان پاک سازی نمود. به همین سبب لازم است قسمت های مرطوب ساختمان خشک شود تا برای بهره برداری متناسب با نیازمان باشد. عملیات خشک سازی بخش های مختلف ساختمان در مناطقی که دارای آب و هوای خشک می باشند به مراتب خیلی آسان تر  است.

جدا از همه ی این موارد جالب است که بدانید  این مورد در مناطق مرطوب با کمی مشکل همراه خواهد بود. در مناطق مرطوب برای خشک کردن سطوح مختلف ساختمان به زمان بیشتر از زمان استاندارد و معمول نیاز است. بهترین زمان برای خشک شدن رطوبت موجود در اجزای ساختمانی، ماه های گرمتر از ماه های دیگر از سال است.

mali2
عملیات عایق سازی بام یک ساختمان

در زمان سرد بودن هوا، بخار آب موجود در محیط در اجزای ساختمان نفوذ خواهد کرد و عمل تعریق صورت خواهد گرفت. برای قسمت هایی از ساختمان که به طور مداوم در مواجه با رطوبت قرار دارند به ناچار باید عایق کاری رطوبتی استفاده شود. با توجه به موارد ذکر شده اگر قصد ساخت یا خرید مسکن و خانه ای را دارید، حتما خرید عایق رطوبتی بام برای محل سکونت تان را نیز در نظر داشته باشید.

پلی یورتان

جالب است که بدانید پلی یورتان ‌ها اولین بار توسط اوتو بایر در سال ۱۹۳۷ میلادی در کشور آلمان کشف شد. پلی‌ یورتان به انگلیسی نام عرف آن دسته از پلیمرهایی است که دارای پیوند یورتانی می‌باشند. پیوند یورتانی از طریق واکنش افزایشی میان یک گروه ایزوسیانات و یک ترکیب که دارای هیدروژن فعال باشد، مثل گروه هیدروکسیل شکل پیدا کرده است. گروه‌های ایزوسیانات به سریع واکنش‌پذیر بوده و به همین علت پیشرفت واکنش آن‌ها نیاز به افزایش دما ندارد. مهم‌ترین ویژگی این گروه از پلیمرها این است که بعد از واکنش، ساختاری پایدار در آنها به وجود خواهد آمد.

mali3
کفپوش پلی یورتان

در کل در مورد این محصول می توان گفت که، پلی یورتان در شکل های مختلف همانند فراورده‌های فوم، فیلم، الاستومرها، پودرها، مایعات و امولسیون‌ها قابل‌تولید می باشند. به‌طورکلی هر ماده‌ای که دارای هیدروژن فعال باشد می‌تواند در ترکیب ایزوسیانات ها استفاده می شود و پلی یورتان ها را تولید کند.

اپوکسی

پوشش کاملا متفاوت با تمام کفپوش های موجود در بازار که می توان گفت این کفپوش نقش بسزایی در موفقیت کسب و کار شما را ایفا خواهد کرد برای صنعت، برق، امکانات شیمیایی و صنایع تولیدات دارویی، داشتن بهترین کفپوش اپوکسی مناسب در محل کار به عنوان قسمتی از یک سیستم کامل برای رسیدن به موفقیت شما خواهد بود.

mali4
کفپوش اپوکسی سه بعدی

علاوه بر تمام این مباحث می توان گفت که کار خود را باید به صورت کاملا بخصوص از سیستم کفپوش سه بعدی خود معین کنید. چون ما طیف بسیار وسیعی از انواع کفپوش ها را داریم که این مبحث را باید به طور جدی بررسی نماییم.

امید داریم که از مطالبی که در این مقاله تقدیم حضورتان گردید راضی بوده باشید و ما توانسته باشیم کمکی هرچند کوچک در زمینه خرید یا فروش مسکن و توجه به جزئیات آن به شما کرده باشیم.

منبع:

http://www.malisazman.ir

یک نظر دهید