توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان به ایجاد اشتغال می‌انجامد

0

شرکت‌های دانش‌بنیان

استاندار ایلام گفت: توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در استان می‌تواند به ریشه‌کنی فقر، بیکاری و محرومیت در استان پایان دهد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «محمدرضا مروارید» در مراسم تقدیر از شرکت‌ها و واحدهای فناوری شرکت‌کننده در پنجمین نمایشگاه علم تا عمل اظهار کرد: باید با استفاده از دانش‌های نوین و تبدیل آن‌ها به ثروت زمینه شکوفایی اقتصادی را در استان فراهم آورد.

وی با بیان اینکه باید تلاش کرد با توسعه و تقویت پارک علم و فناوری و مدیریت دانش، تجاری‌سازی و تولید ایده امکان ایجاد شهرک علم و فناوری و سپس شهر در استان فراهم شود و آنچه به‌عنوان خروجی علم در استان در ژورنال‌های خارجی و داخلی به چاپ می‌رسد را باید با کمک دانش و فنّاوری به تولید انبوه رساند، تصریح کرد: در استان ایلام استعدادهای بسیار خوبی هم ازنظر علمی و هم به لحاظ جغرافیای سرزمینی و منابع غنی وجود دارد که قابلیت تبدیل‌شدن به ثروت و تجاری‌سازی ایده را دارند و شرکت‌های دانش‌بنیان باید با تبدیل تهدیدات به فرصت زمینه توسعه استان را فراهم آورند.

استاندار ایلام با اشاره به مشکلات پیش روی شرکت‌های دانش‌بنیان در ابتدای راه، گفت: دولت تلاش دارد تا در سال آینده بر توسعه و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و حل مشکلات احتمالی اقدام نماید تا فناوران، نخبگان و صاحبان ایده در استان بتوانند در حوزه‌های مختلف برای توسعه و پیشرفت استان گام بردارند.

مروارید آمادگی صندوق کارآفرینی امید و صندوق توسعه ملی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را مثبت ارزیابی و تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان در صورت رسیدن به تولید انبوه می‌توانند موردحمایت دولت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری بیش از 4 هزار میلیارد تومان را به اشتغال‌زایی روستائیان اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: اگر شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانند در حوزه فعالیت‌های روستایی ورود کنند هم یک کار علمی ثمربخش در دستور کار قرار می‌گیرد و هم با استفاده از تسهیلات روستایی زمینه جذب فارغ‌التحصیلان بیکار در استان فراهم می‌شود.

استاندار ایلام گفت: تا 3 سال آینده زمینه تبدیل 200 هزار هکتار از زمین‌های استان به آبیاری نوین فراهم می‌شود که نیازمند فنّاوری روز و سپس نگهداری و پشتیبانی است که با ورود شرکت‌های دانش‌بنیان کارایی بیشتری پیدا می‌کند.

وی گفت: طبق پیش‌بینی در سند چشم‌انداز 1404 باید ایران در منطقه در جایگاه اول اقتصاد، علم و فناوری و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گیرد علی‌رغم اینکه کار زیادی شده ولی دست‌یابی به اهداف سند چشم‌انداز قابل‌تصور نیازمند کار بیشتر است.

یک نظر دهید