مواد مخدر از موتورسوار دهلرانی کشف شد/ تعاملات سپاه و ناجا استان ایلام بیشتر شود

0

مواد مخدر

کشف مواد مخدر از موتور سوار دهلرانی و دیدار فرمانده نیروی انتظامی استان ایلام با فرمانده تیپ ۱۱ امیرالمؤمنین استان ایلام از اخبار نیروی انتظامی استان ایلام در ۲۴ ساعت گذشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، فرمانده انتظامی شهرستان دهلران اظهار داشت: 670گرم مواد مخدر از نوع تریاک از راکب موتورسیکلت کشف شد.

سرهنگ سعید عالی‌پور افزود:در اجرای طرح  پاکسازی  نقاط آلوده و برخورد با خرده فروشان مواد مخدر ماموران یکدستگاه موتورسیکلت فاقد پلاک را توقیف کردند.

وی عنوان کرد: در بازرسی از راکب موتورسیکلت مقدار 670 گرم مواد مخدر از نوع تریاک که به صورت بسته بندی جهت توزیع همراه داشت کشف شد.

عالیپور تصریح کرد: هدف از اجرای طرحهای مختلف انتظامی  برخورد با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد افیونی است.

فرمانده انتظامی شهرستان دهلران گفت: امنیت مطالبه به حق شهروندان است و پلیس با مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع و قانونی خواهد داشت.

سپاه و ناجا بازوان توانمند کشور در تولید امنیت هستند

فرمانده تیپ 11 امیرالمومنین(ع) استان ایلام با بیان اینکه تداوم و تعمیق روابط سپاه و ناجا زمینه‌ساز امنیت پایدار است گفت: سپاه و نیروی انتظامی بازوان توانمند کشور در تولید امنیت هستند.

سردار عبدالله موسی‌بیگی در دیدار با فرمانده انتظامی استان ایلام خاطرنشان کرد: تعامل سپاه، بسیج و نیروی انتظامی تضمین‌کننده امنیت جامعه است و مجموعه سپاه و بسیج کماکان و هم‌چون گذشته آماده هرگونه تعامل و همکاری با نیروی انتظامی برای حفظ امنیت و مبارزه با مسائل جدی امنیتی و سایر معضلات فرهنگی- اجتماعی است.

وی افزود: خدمت به مردم و حفظ رضایت‌مندی مردم در جامعه از اهداف مشترک نیروهای مسلح است چرا که نیروی انتظامی و سپاه مکمل یکدیگر در حفظ و ارتقای امنیت هستند.

فرمانده تیپ 11 امیرالمومنین(ع) استان ایلام تصریح کرد: اصلی‌ترین رسالت ناجا، بسیج و سپاه و سایر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی این است که با همه توان در مقابل توطئه‌های دشمن بایستند و بدون شک تعامل سازنده نقش مهمی را در خنثی‌سازی نقشه‌های دشمن خواهد داشت.

موسی‌بیگی در خصوص ضرورت مشارکت و تعامل مستمر دستگاه‌های مختلف با نیروی انتظامی در تامین امنیت جامعه اظهار کرد: همه‌ دستگاه‌های دولتی در برقراری نظم و امنیت مسئول هستند و نیروی انتظامی به‌عنوان حافظ نظم و امنیت جامعه نیازمند همکاری و مشارکت سازمان‌ها و شهروندان است.

وی افزود: تعامل میان پلیس به عنوان دستگاه مقابله کننده با آسیب‌های اجتماعی و سپاه  موجب تحقق امنیت اجتماعی پایدار در جامعه است.

فرمانده تیپ 11 امیرالمومنین(ع) استان ایلام به ظرفیت عظیم بسیج اشاره کرد و  یادآور شد: هر چه تعامل و همکاری پلیس و بسیج بیشتر باشد، خدمت‌رسانی به مردم بهتر و آسان‌تر محقق خواهد شد چرا که عملکرد پلیس و بسیج لازم و ملزوم یکدیگر است.

سردار نورعلی یاری فرمانده انتظامی استان ایلام نیز در این دیدار با تأکید بر حفظ تعامل سپاه و نیروی انتظامی گفت: تلاشهای جان بر کفان سپاه در پاسدارای از ارزش های انقلاب قابل تحسین است.

وی تصریح کرد: سپاه به فضل الهی یک هدیه الهی به ملت ایران اسلامی است و نفوذ آن فراتر از یک نسل بوده و برکات آن برای این کشور ماندگار و همیشگی خواهد بود.

فرمانده انتظامی استان ایلام، سپاه و بسیج را سرمایه عظیم و حافظ نظام و ارزش‌های انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: با یاری خداوند متعال هیچ جدایی بین نیروی انتظامی و سپاه وجود ندارد و همه نیروهای مسلح در راستای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال تلاش و کوشش هستند و در یک مسیر گام برمی‌دارند.

وی گفت: باید تعامل و همکاری میان نیروی انتظامی و سپاه چه در سطح فرماندهان و چه در سطح نیروها کاملاً احساس شود.

یاری در پایان با اشاره به اینکه برقراری و تأمین امنیت مأموریت بزرگ و مهمی بوده و لازمه‌ آن همکاری سایر نهادهای فرهنگی و اجتماعی است گفت: نیروی انتظامی مصمم است امنیت و احساس آن را در جامعه بیش از پیش تقویت کند.

مراقب باج افزار zepto باشید

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام با هشدار به کاربران اینترنت گفت: مراقب باج افزار zepto باشید.

سرگرد علی عباسی کسانی  اظهار داشت: امروزه افراد مختلف به روشهای گوناگون سعی در کسب اطلاعات محرمانه افراد و سازمانها دارند این افراد به واسطه دانشی که دارند مخاطراتی را برای افراد مختلف به خصوص افرادی که دارای اطلاعات طبقه‌بندی شده هستند به همراه دارد.

وی افزود: به گزارش سایت شرکت Cisco Talso در چند هفته گذشته بیش از 140 هزار ایمیل مشاهده شده که ساختار مشابهی داشته‌اند، همگی حاوی یک فایل پیوست مخرب تقریباً یکسان بوده‌اند.

این مقام انتظامی گفت: این باج افزار به روشهای مختلف مهندسی اجتماعی و با معرفی خود در ایمیلهای ارسالی تحت عناوین مختلفی همچون مدیر عامل شرکت بزرگ و دیگر شرکتهای معتبر با جلب اعتماد کاربران آنها را متقاعد می‌سازد که بر روی فایل zip در قسمت پیوست ایمیل کلیک و فایل را باز کند و به محض اینکه فایل پیوست توسط کاربر باز شد فایل مخرب حاوی کد جاوا بر روی سیستم قربانی اجرا خواهد شد.

کسانی در پایان با توصیه به کاربران فضای مجازی گفت: هرگز بر روی ایمیلهای ناشناس که دارای پیوست هستند کلیک نکنید و حتما از آنتی ویروس بروز استفاده کنید و پلیس فتا آمادگی مقابله با جرائم رایانه‌ای را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با جرائم رایانه‌ای مراتب را سریعاً به وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش یا با شماره تلفن‌های 65-2182361-084 تماس بگیرند.

اساسی‌ترین سرمایه معنوی هر سازمان نیروی انسانی است

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه اساسی‌ترین سرمایه معنوی هر سازمان نیروی انسانی است گفت: این مهم ایجاب می‌‌کند برای بهره‌گیری بهینه از این سرمایه ارزشمند و نحوه به‌کارگیری آن مدیریت لازم صورت پذیرد.

سردار نورعلی یاری در بازدید از انتظامی شهرستان ایلام و پلیس امنیت استان تصریح کرد: نیروی انتظامی یکی از سازمان‌های بزرگ است که بخش عمده فعالیت‌های آن بر نیروی انسانی متکی و برای انتظام بخشی آن با بهره‌گیری از آیین نامه انضباطی نیروهای مسلح گام بر می‌دارد.

وی افزود: پایبندی کارکنان به آئین نامه انضباطی و استانداردسازی و تعالی رفتار رابطه‌ای به هم پیوسته دارند و هر چه مأمورین پلیس خود را مقید به رعایت این آئین نامه بدانند به همان میزان شیوه‌های رفتاری آنان با مردم نیز منطبق با ضوابط و معیارهای اخلاقی بوده و از آن طرف رضایت‌مندی مردم را به دنبال خواهد داشت.

این مقام ارشدانتظامی استان خاطرنشان کرد: استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان در واقع رعایت اخلاق پلیس حرفه‎ای است و از طرفی دیگر توجه به ارزش‎های دینی و اعتقادی از ویژگی‎های پلیس اسلامی است.

یاری استانداردسازی رفتار کارکنان را یکی از اهداف و اولویت‌های پلیس عنوان کرد و گفت: ایجاد و تقویت منش مطلوب پلیس بر اساس آموزه‌های دینی، افزایش سطح نشاط و شادابی، سلامت روانی، منزلت اجتماعی کارکنان و خویشتن‌داری مد نظر است.

وی به لزوم طرح مکنا و زیبا سازی کلانتریها اشاره کرد و گفت: وقتی مراجعه‌کننده‌ای به کلانتری یا پاسگاه مراجعه کرد ماموران پلیس باید بدانند که چگونه با وی برخورد کنند و این برخورد مطلوب و به گونه‌ای باشد که رضایت ارباب رجوع جلب شود و ضمناً فضای موجود موجب آرامش خاطر مراجعه کنندگان باشد.

فرمانده انتظامی استان ایلام به بحث آموزشهای علمی و عملی نیز اشاره کرد و یادآور شد: به طور حتم ما به آموزش نیاز داریم تا بتوانیم روز به روز خود را با وضع ایده‌آل بهتر وفق دهیم و این کار به عنوان یک برنامه اساسی باید مدنظر قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به لزوم رعایت حقوق شهروندی گفت: حقوق شهروندی به علت گستردگی و همه جانبه بودن در چهارچوب وظایف و اختیارات یک دستگاه خاص نیست بلکه همه دستگاه‌ها در این زمینه مسئول هستند و در این میان نقش پلیس پر رنگ‌تر است.

یاری تصریح کرد: امنیت شهروندان، عفاف و حجاب مردان و زنان جامعه، نشاط و سلامتی، رفاه و بهداشت عمومی و ارتقاء معنویت از جمله موضوعاتی هستند که باید در حقوق شهروندی مورد نظر قرار گیرند.

وی با اولویت قراردادن حقوق، آسایش و رفاه شهروندان در جامعه شهری و مدیریت آن بیان داشت: توجه به نیازهای مادی، آسایش و رفاه معنوی و اخلاقی و رشد و تعالی انسان با کرامت و با فضیلت باید فراهم شود.

فرمانده انتظامی استان ایلام در پایان گفت: رعایت حقوق شهروندی علاوه بر اینکه امنیت اجتماعی را به دنبال دارد باعث امنیت روانی جامعه هم می‌شود و در این راستا تحقق این امر مهم نیاز به برنامه‌های فرهنگی دارد.

یک نظر دهید