برخورد با رانندگان متخلف در ایلام شدت می‌گیرد

0

پلیس

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: از ابتدای مردادماه سال جاری با آغاز به کار دوربین‌ها در اکثر معابر شهر ایلام خصوصاً هسته مرکزی با تخلفات رانندگان برخورد می‌شود.

سرهنگ «نورالله خادم» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: پس از اطلاع‌رسانی گسترده از طریق رسانه‌های جمعی برای شهروندان،دوربین‌های سطح شهر با ثبت تخلفات رانندگان وسایل نقلیه و ارسال قبض جریمه آنان از طریق پست به آدرس مالکان خودروها فعال شده است.

وی افزود:برخورد با تخلفاتی مانند توقف دوبله و پارک ممنوع که منجر به سد معبر و بی‌نظمی ترافیکی در میدان‌ها و تقاطع‌ها م شود از اولویت استفاده از دوربین‌های سطح شهر است.

خادم خاطرنشان کرد: سایر تخلفات رانندگی نیز از دید دوربین‌ها پنهان نبوده و با تخلفاتی همچون توقف وسایل نقلیه شخصی در ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس، عبور از چراغ‌قرمز تقاطع‌ها، حرکات نمایشی و مخاطره‌آمیز، تجاوز به چپ، عبور از محل ممنوع و همچنین توقف وانت‌بارهای میوه‌فروش در حاشیه معابر نیز برخورد قانونی به عمل می‌آید.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تصریح کرد:هدف از استفاده دوربین‌های سطح شهر کنترل تخلفات و نظم‌بخشی بیشتر به ترافیک هسته مرکزی و کاهش تصادفات عنوان کرد.

وی گفت: با اجرای طرح تابستانه شدآمدی و فعالیت دوربین‌ها ضمن ارتقاء بیشتر فرهنگ رانندگی در جامعه شاهد کاهش ترافیک و تصادفات در معابر درون‌شهری باشیم.

یک نظر دهید