صدور حکم خلع ید برای ۱۵۸ هکتار از اراضی شهرستان دهلران

0

دهلران

خبرگزاری تسنیم: رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان دهلران گفت: برای بیش از ۱۵۸ هکتار از اراضی شهرستان دهلران حکم خلع ید صادر شد.

تورج کرمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در دهلران، اظهار داشت: امروز حفظ و حراست از منابع طبیعی وظیفه‌ای همگانی است که باید نسبت به آن هم اهتمام و هم حساسیت داشته باشیم.

وی افزود: اداره منابع طبیعی شهرستان دهلران در سال جاری با بسیج تمام امکانات خود سعی داشته است که در انجام وظایف ذاتی خود گام‌های اساسی را بردارد.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان دهلران عنوان کرد: از جمله اقداماتی که در سال جاری داشته‌ایم برخورد با معترضان به منابع طبیعی بوده است که در این راستا تعداد 40 پرونده برای متخلفان تشکیل شد و به مراجع قضایی به منظور صدور حکم ارجاع داده شده است.

وی گفت: در سطح 25 هکتار از عرصه‌های ملی به تعداد 7 مورد واقع در مناطق چم سرخ، چم هندی، پتک دیناروند، دشت عباس و نهرعنبر عملیات اطفاء حریق را داشته‌ایم ضمن اینکه در همین مدت 9 کلاس آموزشی در زمینه شیوه‌های اطفاء حریق در سطح روستا‌ها انجام داده‌ایم.

کرمی گفت: در سال جاری به تعداد 14 مورد در پلاک‌های کاور، فرخ آباد و برتش عملیات جلوگیری از تخریب و تصرف عدوانی را به اجرا رسانده‌ایم.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان دهلران تصریح کرد: در سال 93 به میزان بیش از 158 هکتار در اراضی شهرستان در پلاک‌های چم هندی، سپتون، فرخ آباد، ابوغویر، دشت عباس و بخش زرین آباد 14 حکم خلع ید صادر شده است.

یک نظر دهید