تندیس جشنواره بین‌المللی فیلم‌های بی‌کلام به مستند در “پناه بلوط” رسید

0

علیرضا شیروی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان ایلام گفت: مستند “در پناه بلوط” تندیس بهترین مستند نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های بی‌کلام تهران را از آن خود کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، علیرضا شیروی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مستند در پناه بلوط تندیس بهترین مستند نخستین جشنوارهٔ بین المللی فیلم‌های بی‌کلام تهران را از آن خود کرد.

وی افزود: این مستند در جشنواره فیلم‌های بی‌کلام تهران، علاوه بر دریافت تندیس بهترین مستند، در بخش‌های بهترین فیلم از نگاه تماشگران و بهترین تصویربرداری نیز نامزد دریافت تندیس شد.

شیروی با اشاره به اینکه در پناه بلوط اثر مهدی نورمحمدی کارگردان جوان و خوش ذوق ایلامی در صدا و سیمای مرکز ایلام و به سفارش سیمای استان‌ها تولید شده است عنوان کرد: در پناه بلوط داستان زندگی سنجاب ایرانی و چالش‌های موجود در مسیر حیات این حیوان کوچک است که در فضایی بدون کلام روایت می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام به موفقیت‌های متعدد ملی و بین‌المللی مستند در پناه بلوط اشاره کرد و گفت: از مهم‌ترین این موفقیت‌ها می‌توان به دریافت سیمرغ بلورین سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر و تندیس بهترین مستند بلند هفتمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت اشاره کرد.

وی گفت: این مستند در واقع فیلمی است که عرصه‌های جدیدی در فیلم‌سازی حیات وحش ایران گشوده است که در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر اکران شده است.

شیروی خاطرنشان کرد: کیفیت ساخت، نوع روایت و تلاش برای ایرانی بودن از ویژگی‌های این مستند جذاب و دیدنی است.

یک نظر دهید